Rimini Protokoll - Evropa u vás doma

Jako účastník akce

Sníte o tom, proměnit svůj byt v divadelní scénu? Láká vás představa divadla u vás doma? Hledáte nové přátele?

Plzeň 2015 o.p.s. spolu s Rimini Protokoll hledá hostitele, kteří by do svého pokoje nebo kuchyně byli ochotni pozvat na jeden večer dvanáct hostů a „návštěvu z Evropy“. Po zkušenostech z premiéry v Berlíně víme, že vhodné mohou být i velmi malé místnosti.

Tvůrci Helgard Haug, Stefan Kaegi a Daniel Wetzel, kteří Rimini Protokoll tvoří, jsou považováni za nejvýznamnější představitele světového dokumentárního divadla. Jsou nositeli evropské ceny "Nová divadelní situace" a Stříbrného lva z bienále v Benátkách. Rimini Protokoll vytvářejí projekty na pomezí divadla, performance, živého umění a výtvarného umění, do nichž neangažují profesionální umělce, ale "experty na život". Projekt Home Visit Europe se koná v soukromém bytě. Tucet diváků se setkává kolem stolu, jako u nějaké společenské hry. Účastníci jsou originální a vtipnou formou vedeni k úvahám o budoucnosti starého kontinentu, ke konfrontacím svých představ, k analýzám svých vlastních strachů, zklamání a nadějí.

Pokud byste chtěli na jeden večer proměnit svůj byt v prostor pro vznik zajímavého a smysluplného divadelního projektu, napište prosím na e-mailovou adresu: hodousova@plzen2015.cz.

Jako návštěvník akce

Home Visit Europe (Evropa u vás doma) je představení, které můžete sbalit do příručního zavazadla - velké myšlenky jsou jen zřídkakdy prezentovány tak důvěrně. Co je to vlastně Evropa? Je to geografická hranice, kulturní identita, koalice států? Stále dokola se opakuje, že Evropa je neustále se měnící myšlenka, což je příliš teoretické, aby to mohlo představovat vlastní zkušenost jedince. Tuto abstraktní představu o Evropě dává Rimini Protokoll do kontrastu s intimitou soukromého bytu. 15 lidí se stává součástí inscenace v obývacím pokoji, kde sdílí své osobní příběhy a politické mechanismy v Evropě. Jak moc je Evropa součástí nás všech? Projekt Home Visit Europe / Evropa u vás doma uvádí Plzeň 2015 o.p.s. ve spolupráci s divadlem Archa a za finanční podpory programu Kultura Evropské unie.

Home Visit Europe je koprodukován deseti evropskými divadly v rámci programu House on Fire.

Termíny a časy, v kterých budou jednotlivá „představení“ probíhat:

30. 11. v 16:30

30. 11. v 20:30

1. 12. v 16:30

1. 12. v 20:30

2. 12. v 16:30

2. 12. v 20:30

Vstupenky na akci k zakoupení na Plzeňské vstupence:

http://www.plzenskavstupenka.cz/cz/component/ticketseller/title/11381-rimini-protokoll-evropa-u-vas-doma


Vybrané aktuality
Naposledy přidané
Archiv
Search By Tags
Zatím žádné štítky
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square