Mapa skrytého města

Co skrývá mapa?

 

Mapa Skrytého města vrací příběhy zpátky na místa přesně tam, kde se udály. S pomocí historiků a pamětníků ožívají významné události, silné osobní příběhy i veselé historky. Místa s příběhem už nikdy nebudou stejná jako dřív, až půjdete znovu kolem.

 

www.mapa.skrytemesto.cz

 

Mapa Skrytého města prezentuje práci rozsáhlého týmu historiků, badatelů, pamětníků a dalších spolupracovníků vedenou společným cílem - vyprávět příběh Plzně skrze konkrétní místa a události k nim se vážící.  Stávající rozsah není rozhodně definitivní. Mapu chceme dále rozvíjet a doplňovat  i současnou vrstvu města - postřehy lidí, kteří ve městě žijí nyní

 

Do mapy můžete přispět i Vy!

Navrhněte bod do mapy. Navrhněte téma, které vám tam chybí. Doporučte člověka, který něco zajímavého ví nebo zažil. Neváhejte nás kontaktovat s jakýkoliv podnětem na mapa@skrytemesto.cz.

 

Jak mapu používat?

Mapu je možné prohlížet dvěma způsoby. Klasické mapové zobrazení umožňuje zobrazovat a filtrovat body v mapě dle příslušnosti k časovému období nebo typu (např. vzpomínky, významná událost, osobnost apod.). Současně jsme připravili tématické výběry bodů, které jsou provázány stejnou obsahovou linií (např. Příběh piva ). Tématické výběry v podobě „dlaždic“ témat Vás rychle navedou na to, co vás zajímá. 

Mapa je optimalizovaná pro zobrazení na mobilních zařízeních, takže se s ní můžete vydat i do ulic. Pozor, bude to chtít dostatečný datový balíček.

Pokud se Vám mapa líbí, budeme velmi rádi, když ji budete doporučovat a propagovat.